Продовжується медична реабілітація поранених українських бійців в Республіці Болгарія

Дата: 23.08.2018 Переглядів: 237

22 серпня 2018 року у Міжнародному аеропорту “Бориспіль” головний спеціаліст відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції Ірина Шульга та керівник проекту Трастового фонду НАТО у сфері медичної реабілітації Наталія Мельниченко зустріли 8 захисників України, які пройшли медичну реабілітацію в Болгарії в межах реалізації Угоди між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони Республіки Болгарія. У 2018 році реабілітацію в Болгарії пройшли 24 учасника бойових дій.

Усього протягом двох років планується здійснити реабілітацію близько 300 осіб без залучення фінансових витрат від української сторони.

Відповідно до Угоди медична реабілітація у формі фізіотерапії здійснюється в лікарні “Калероя” – м. Хісар (HFTLTR – Хісар). Термін медичної реабілітації складає не більше двох тижнів. Витрати, пов’язані з проходженням фізіотерапії та розміщенням осіб в HFTLTR – Хісар, забезпечується болгарською стороною, а витрати, пов’язані з міжнародним і місцевим транспортуванням, медичним страхуванням осіб і забезпеченим їх харчуванням на період медичної реабілітації, забезпечуються Трастовим фондом НАТО в Україні у сфері медичної реабілітації.