Міжнародне співробітництво у сфері соціальної адаптації

Дата: 23.07.2015 Переглядів: 246

Зусилля провідних міжнародних організацій дозволяють Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції активно розвивати напрями соціальної адаптації військовослужбовців.

22-23 липня 2015 в рамках діяльності Трастового фонду НАТО – Україна з питань зміни військової кар’єри на цивільну відбулись зустрічі представників Служби та НАТО як на експертному рівні, так і у складі Міжвідомчої робочої групи, створеної для реалізації зазначеного проекту.

Обговорювались питання відповідальності сторін, етапи та механізми впровадження “Програми зі створення нової системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну”. Сторони погодились про необхідність розширення завдань щодо вирішення ключових проблем звільнених військовослужбовців. Зокрема, без розв’язання житлової проблеми неможлива успішна реалізація загальної системи соціальної адаптації цієї категорії.

У серпні 2015 запланована зустріч високого рівня Україна – НАТО щодо запровадження зазначеного проекту з урахуванням напрацювань Міжвідомчої робочої групи.

Довідково:
Трастовий фонд НАТО Україна зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну:

Головна місія – сприяння Україні у розробці та реалізації сталого, ефективного та інтегрованого підходу до соціальної адаптації військовослужбовців.

Період: 2015-2018 рр.

Загальний обсяг фінансування: 400.000 євро

Виконавчий агент НАТО: Управління політичних справ та політики безпеки Міжнародного секретаріату НАТО.

Уповноважений менеджер проекту НАТО – Крістофер Штаудт.