На Київщині вшанували українських добровольців

Дата: 14.03.2019 Переглядів: 166

У місті Буча Київської області відбулися заходи з нагоди Дня українського добровольця.

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші 500 добровольців самооборони Майдану прибули на полігон у Нових Петрівцях, що на Київщині, для формування першого добровольчого батальйону. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати  професійну заміну добробатам.

Сьогодні жителі міста Буча, представники місцевої влади та ветеранських громадських організацій вшанували пам’ять одинадцятьох загиблих на сході України бучанських добровольців покладанням квітів на Алеї Слави міського кладовища.

Потім відбулося урочисте відкриття встановлених на фасадах трьох бучанських загальноосвітніх шкіл меморіальних дощок колишнім випускникам, які загинули у лавах добровольців, захищаючи суверенітет і цілісність України.

У заходах, що відбулися за підтримки Бучанської міської ради та Київської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, участь взяла представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Київській області Світлана Дроздовська.

Цього ж дня представник Служби зустрілась із добровольцями та волонтерами в офісі громадської організації “Бучанська варта”, а також у Центрі відновлення та реабілітації поспілкувалась із  військовим капеланом Анатолєм Кушнірчуком, на долю якого випало нелегке випробування розшукувати загиблих та супроводжувати “вантаж 200“ із загиблими героями-земляками до їхніх домівок.

Подвиг добровольців – неоціненний. Ми шануємо кожного з них, ветеранів, військових, які досі несуть службу, пам’ятаємо про тих, хто поклав своє життя за Волю України.