На Київщині вшанували пам’ять загиблих у часи Другої світової війни

Дата: 26.06.2017 Переглядів: 195

22 червня 2017 року на території Букринського плацдарму відбулися заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування памяті загиблих у роки Другої світової війни

Заходи відбулись під егідою Київської обласної організації ветеранів війни.

Були присутні керівники органів місцевої влади, зокрема голова районної Миронівської радержадміністрації Черногод І. І., голова Миронівської районної ради Усик В.С., голови Грушівської, Букринської та Тулинської сільських рад, голова Київської обласної організації ветеранів України Томашова М.С.,  голова Миронівської районної організації ветеранів України Савченко І. С., завідувач Сектору у Київській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Стороженко С.Б. та головний спеціаліст Перебойчук М.В.

У рамках заходу відвідані братські могили полеглих героїв та покладені квіти в селах Великий та Малий Букрин, Грушів, Тулинці, Ходорів, а також до пам’ятника «Дніпровському десанту 1943 року». У селі Великий Букрин зустрілися та поспілкувалися з очевидцями тих страшних подій, з місцевими жителями, подружжям Забарою Василем Євгеновичем та Забарою Кларою Петрівною, які на той час були дітьми, вони охоче розповідали про ті події і показували місця згадуваних подій.

Представники влади  нагородили подружжя Забар подякою та цінним подарунком за вагомий особистий внесок в розвиток ветеранського руху, соціальний захист ветеранів, пенсіонерів, людей похилого віку, за патріотичне виховання молоді на славних традиціях старшого покоління.

Учасники заходу пройшлись по місцях, де осінню 1943 року двічі робилися невдалі спроби форсувати Дніпро з ціллю визволення Києва. За підрахунками, радянська сторона втратила на цьому невеличкому клаптику Букринського плацдарму близько 20 000 солдат. Саме ці герої відволікли на себе значні сили противника, а в цей час з Букринського плацдарму непомітно було перекинуто 3-ю гвардійську танкову армію і ряд стрілецьких і артилерійський підрозділів на Лютізький плацдарм, з якого був нанесений головний удар у Київській операції 1943 року.