На Київщині вшанували українських добровольців

Дата: 15.03.2018 Переглядів: 83

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу Національної гвардії України (с.Нові Петрівці, Вишгородський район, Київської області). Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

У цьогорічних заходах з нагоди вшанування українських добровольців, що відбулися у місті Буча на Київщині під егідою громадської організації ГФ “Бучанська варта” та Київської обласної організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій, взяв участь головний спеціаліст Служби у Київській області Микола Перебойчук.

Захід розпочався з відвідання офісу громадської організації “Бучанська варта”, до складу якої входять здебільшого добровольці та відома своєю активною волонтерською діяльністю, Центру відновлення та реабілітації, де від перших днів АТО і до сьогодні несе службу військовий капелан отець Анатолій Кушнірчук, а також музею військової Слави, експозиція якого постійно доповнюється цікавими експонатами із зони АТО.

Далі учасники заходу покладанням квітів на Алеї слави міського кладовища вшанували 11 загиблих на Сході бучанських добровольців, а також разом з родиною Олександра Старова, бійця 25-го батальйону територіальної оборони “Київська Русь”, який героїчно загинув в бою у вересні 2014 року та посмертно нагороджений Орденом “За мужність” III ступеня, відвідали його могилу на Гостомельському цвинтарі.

Також у рамках заходу його учасники разом з учнями бучанської спеціалізованої ЗОШ № 5, де навчався загиблий боєць добровольчого батальйону “Айдар” Олександр Давидчук (позивний “Бродяга”), були присутні на тематичному уроці в кабінеті з патріотичного виховання. Цікаво, що згаданий навчальний кабінет оформлений учасниками бойових дій з використанням фото, особистих речей воїнів та воєнних реліквій, переданих як самими військовими, так і членами сімей загиблих воїнів.

Під час спілкування з учнями та педагогами школи Микола Перебойчук відзначив, що такі уроки є важливою складовою процесу патріотичного виховання підростаючого покоління.