Одеса відзначає 75-річчя початку героїчної оборони міста

Дата: 06.08.2016 Переглядів: 167

5 серпня 2016 року на Алеї Слави у Центральному парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка відбулося урочисте покладання вінків і квітів до пам’ятника Невідомому матросу з нагоди 75-ї річниці від дня початку героїчної оборони Одеси від фашистських загарбників.

За мужність і героїзм, проявлені в ході оборони Одеси Указом Президії Верховної Ради СРСР 22 грудня 1942 року заснована медаль «За оборону Одеси», якою було нагороджено майже 30 тисяч громадян.

Алея СлавиУ заходах взяли участь представники обласної та міської влади, ветерани війни та учасники бойових дій, учасники АТО та військовослужбовці різних родів військ Збройних Сил України, представники сектору в Одеській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та Центру допомоги учасникам АТО, громадськості та духовенства.

Напередодні, 4 серпня у філії Одеського Історико – краєзнавчого музею – Меморіальному комплексі 411-ї батареї, відкрилася виставка «Одеське небо 1941 року», присвячена початку 73-денної оборони Одеси (5 серпня —16 жовтня 1941 року).

музей 3Тут зібрані раритети з архіву музею та самої батареї. Виставка включає в себе військову мініатюру, сконструйовану одеським моделістом Валерієм Овдієм, документи, які розповідають про історію 69-го авіаполку та містять бойові зведення, нагородні листи, рідкісні фотографії, особисті речі, періодичні видання,  які раніше не виставлялись на огляд.