Одещина вшановує пам’ять жертв Другої світової війни

Дата: 10.05.2019 Переглядів: 70

У День пам’яті та примирення відбулися меморіальні заходи на Алеї Слави у парку культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченко, де священнослужителі різних конфесій провели спільну Молитву пам’яті. Далі присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у роки війни та поклали квіти до вічного вогню біля пам’ятника Невідомому матросу.

Віддати шану воїнам – землякам, чиє життя забрала Друга світова війна прийшли представники влади, громадськості, ветерани АТО/ООС, духовенства, військовослужбовці гарнізону, молодь та небайдужі громадяни.

Протягом дня на Алеї Слави була відкрита фотовиставка, представлені військові артефакти, присвячені війні на Сході України та пам’яті Небесної сотні.

У своєму виступі, під час урочистого прийому ветеранів війни та представників ветеранських організацій у Будинку представництв Одеської обласної ради, звертаючись до ветеранів Другої світової війни, завідувач Південного міжрегіонального сектору Микола Сторожук зазначив: «Фронтовики Другої світової війни для нас воїнів-афганців, учасників бойових дій на території інших держав, сьогоднішніх учасників російсько-української війни були завжди прикладом мужності, самопожертви, патріотизму та вірності військовій присязі. Ви вистояли, не зламались, не здались і перемогли ненависний фашизм. Щиро дякуємо, що і сьогодні ви знаходитись в строю, і ми маємо можливість спілкуватись та гордитись визволителями рідного краю».

У рамках заходів відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на траверсі пам’ятника Невідомому матросу відбувся традиційний спуск вінків на воду в пам’ять про загиблих моряків.

Також традиційно військові моряки відвідали та привітали 98-річного ветерана фронтовика – морського піхотинця полковника у відставці Івана Трохимовича Кулібабу, учасника оборони Керчі, Новоросійська, десанту на Малу Землю. З привітаннями до фронтовика завітав колектив оркестру Центру військово-музичного мистецтва Військово-Морських Сил ЗС України, який виступив і подарував захиснику низку композицій безпосередньо перед його будинком, а вихованці Військово-морського ліцею пройшли урочистим маршем. Мешканці навколишніх будинків з радістю долучились до військових, оплесками і вигуками «дякуємо!» вітали ветерана.