Одещина вшановує своїх захисників

Дата: 18.10.2018 Переглядів: 128

14 жовтня в Одеській області урочисто відзначили День захисника України.

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук інформує, що урочиста церемонія з нагоди свята відбулась біля пам’ятного меморіального знаку загиблим воїнам-землякам на сході України. У ній взяли участь керівництво області та міста, військовослужбовці Одеського гарнізону, представники місцевих органів влади та правоохоронних органів, духовенства, ветерани війни та учасники АТО/ООС, волонтери та ліцеїсти Військово-морського ліцею, молодь.

Учасники церемонії поклали квіти до пам’ятного знаку та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів на сході нашої країни.

Ліцеїсти Військово-морського ліцею склали урочисту клятву, присягнувши на вірність рідній Батьківщині. За зразкове навчання, ініціативу та військову дисципліну 16 ліцеїстам присвоїли та урочисто вручили навчальне звання віце-старшина другої статті. На завершення учні Одеської гімназії № 7 вручили вихованцям Військово-морського ліцею обереги.

Завершив церемонію спільний молебен представників релігійних конфесій за захисників України.

У цей же день у Савранському районі пройшов козацький фестиваль «Покрова Героїв». Під час заходу відкрито пам’ятники «Героям трьох поколінь» та «Героям Небесної Сотні». Гості фестивалю переглянули дійство боїв на шаблях та змагання ковалів, мали нагоду взяти участь у різноманітних майстер-класах та переглянути концерт.

Напередодні Свята Покрови Пресвятої Богородиці у кафедральному соборі Різдва Христового ветерани війни та учасники бойових дій на сході України, добровольці та волонтери молились за загиблих Героїв та мир в Україні. Після закінчення богослужіння воїни-захисники з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці були нагороджені відзнаками Української православної церкви Київського Патріархату – медалями «За жертовність і любов до України» та Архієрейськими благословенними грамотами.