Одещина вшанувала та відзначила добровольців

Дата: 14.03.2019 Переглядів: 164

14 березня 2019 року до Дня українського добровольця у сквері Героїв Небесної Сотні міста Одеси відбулася урочиста церемонія покладання квітів до меморіального каменя на місці спорудження Меморіалу воїнам Одеси та області, які загинули в зоні проведення АТО.

Разом із керівництвом області, громадськістю, воїнами добробатів, учасниками АТО/ООС, представниками ветеранських організацій, духовенства, військовослужбовцями Одеського гарнізону участь у вшануванні подвигу українських добровольців взяв керівник Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

Захід розпочався із вшанування хвилиною мовчання загиблих воїнів на сході України та проведення поминального богослужіння. (фото – 7 телеканал)

Під час свого виступу Микола Сторожук від імені колективу Служби засвідчив повагу воїнам добровольчих батальйонів і волонтерам, та звертаючись до присутніх, зазначив: «Беззаперечно завдячуючи самопожертві, патріотизму  та відданості добробатів, російського агресора було зупинено. А Україна отримала такий життєво – необхідний час для проведення мобілізації, доукомплектування та розгортання військ. Але за це вашими побратимами було заплачено неймовірно високу ціну. Прошу всіх запам’ятати та передавати із покоління в покоління імена земляків-добровольців, які  навічно поповнили небесне воїнство та стали в  ряди Небесної Сотні, це –  псевдо: «Козак» – В’ячеслав Кирилов, «Кутуз» – Олександр Кутузакій, «Акела» – Микола Троїцький, «Душман» – Володимир Галаган, «Шрам» – Євген Матюшинець, легендарний волонтер Віктор Погодін. Вони вже не ніколи не зустрінуть весну разом з нами, але поки ми пам’ятаємо про бойових побратимів – вони живуть в наших серцях».

За самовідданість і мужність під час захисту державного суверенітету та територіальної  цілісності  України добровольців нагородили знаками народної пошани.

Завершилися заходи в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського проведенням презентації-дискусії «Здобутки і втрати війни» та представлення добровольцем батальйону «Азов» Марком Мельником своєї книжки-спогадів «Жадання фронту».