Пам’яті Романа Шухевича

Дата: 06.03.2019 Переглядів: 120

Мудрого – не одурити

Чесного – не купити

Мужнього – не зламати

(Роман Шухевич)

5 березня – День пам’яті Головного Командира Української Повстанської Армії, Генерального Секретаря Української Головної Визвольної Ради, Провідника Організації Українських Націоналістів Романа Шухевича.

У Львові відбулись заходи з вшанування пам’яті цієї однієї з найвидатніших постатей у історії України. Присутні поклали квіти до пам’ятника генерал-хорунжого, разом виконали Державний Гімн України, а духовенство здійснило чин панахиди. Після відбулося громадське віче.

ʺЧому наші вороги скриплять зубами і хочуть спаплюжити честь і добре ім’я Романа Шухевича і тих, хто разом з ним, взявши зброю в руки відстоювали волю і гідність своєї країни? Тому що ворог боявся і боїться, що знайдуться люди, які наслідуватимуть їхню справу, які візьмуть за приклад і Романа Шухевича, і Степана Бандеру, і  тисячі тисяч тих, хто склав свої голови  за Україну. І їхній страх недаремний. Ті вояки, які сьогодні боронять нас від московської навали, йдуть у бій із тими гаслами, з якими й наші повстанці десятки років тому. Вони їх наслідують, вони ними гордяться. Значить ця спадщина потрапила в надійні руки. І я вірю, що так само, як не зганьбили своєї честі ті, які боролись у 40-50-ті роки, так само не зганьблять своєї честі ті, які відстоюють нашу незалежність сьогодні. Ворог боїться недарма. Пам’ятаймо про це. Цей історичний ланцюг не розірвався – він єдиний і незламнийʺ, – наголосив син Романа Шухевича Юрій-Богдан Шухевич.

Відео за посиланням: https://www.facebook.com/jurij.shukhevych

Постать генерал-хорунжого Української Повстанської Армії (УПА) Романа Шухевича – “Тараса Чупринки”,  який очолював боротьбу проти двох найбільших тоталітарних режимів – нацистського та радянського, займає одне з найпомітніших місць в українському визвольному русі ХХ століття.

Очолювані ним ОУН та УПА стали яскравим свідченням безкомпромісної та жертовної боротьби українського народу за свою незалежність. Талант Р. Шухевича – організатора, політика, військового діяча та загалом людини з широким світобаченням, дозволив спрямувати ОУН і УПА та УГВР у напрямку конструктивного розвитку та поширення їхніх ідей серед суспільства. Р. Шухевич став основоположником цілого ряду політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад національно-визвольного руху. Запроваджені ним принципи і норми політичної та військової діяльності стали основою концепції української визвольної боротьби 1930-50-х рр.

Доля поставила перед Шухевичем й тисячами інших вибір – жити рабом або боротися за свободу до останнього подиху. Вони обрали останнє й повністю присвятили себе служінню ідеї Української Державності.

Життя й діяльність Головного Командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – “Тараса Чупринки” яскравий взірець героїчної боротьби за незалежність України та чудовий приклад для майбутніх поколінь.

У вшануванні пам’яті видатного борця за свободу України взяли участь представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на чолі із начальником відділу у справах учасників боротьби за незалежність України Ігорем Мамонтовим.

Відео про життя і боротьбу Романа Шухевича.

Низький уклін всім, хто віддав своє життя за свободу України, всім, хто і сьогодні боронить незалежність держави!