Пам’ятаємо – перемагаємо. 74-та річниця героїчної оборони Києва

Дата: 10.07.2015 Переглядів: 180

74 роки тому, 11 липня 1941 року почалася героїчна оборона Києва від німецько-фашистських загарбників, що тривала 71 день до 19 вересня 1941 року.

Щоб захистити столицю своєї Батьківщини 200 тис. киян влилося до лав Червоної Армії, 90 тис. – у народне ополчення і винищувальні батальйони. На заводах і фабриках вироблялася бойова техніка, боєприпаси, ремонтувалася зброя. Загони народного ополчення і винищувальні батальйони брали активну участь у боях.

У місті було створено 13 винищувальних батальйонів і 19 загонів народного ополчення загальною кількістю 32 805 чоловік. Не залишились осторонь й студенти і викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування, які об’єднались в окремий загін. Разом з воїнами Південно-Західного фронту вони в першій половині серпня 1941 р. зуміли зупинити ворожий наступ на Київ.

Героїчна оборона Києва значною мірою сприяла зриву планів керівництва фашистської Німеччини на швидке захоплення Москви і “блискавичне” завершення війни.

716508_200До 74-ої річниці героїчної оборони міста Києва у столиці 10 липня відбувся Ритуал Пам’яті з покладанням квітів до Меморіалу воїнам, викладачам і студентам, загиблим під час війни 1941-1945 років, та мітинг.

У заході спільно із представники Київської міської адміністрації, адміністрації Голосіївського району, учасниками оборони Києва, ветеранами Другої світової війни, головами громадських організацій ветеранів міста, викладачами і студентами Національного університету біоресурсів і природокористування України взяв участь представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції – Володимир Мороз, начальник відділу меморіальної роботи.