Пошуковці ВГО “Закінчимо війну” допомогли жительці Казахстану знайти могилу батька

Дата: 28.07.2015 Переглядів: 192

Розповідає пошуковець Борис Дученко: “В травні поточного року до мене через інтернет звернулася громадянка Республіки Казахстан із Західно-Казахстанської області м.Уральска Жундибаева Саліма Мухамеджанівна, 1941 року народження з проханням розшукати місце поховання батька – мінометника 12 мінометної бригади рядового Колмуканова Мухамеджана, 1896 року народження, який помер 23 березня 1944 року в евакуаційному госпіталі № 3582”.

Далі пошуковці встановили, що рядовий Колмуканов Мухамеджан похований в центральній братській могилі на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника і повідомили про це Жундибаєвій С. М.

91-121-23.07.2015 Жундибаєва С. М. разом із зятем Нургалієвим А. перебувала в м. Києві. Під час перебування в столиці України вона відвідала могилу батька, яку не могла знайти впродовж багатьох років. Донька бійця поклала квіти на його могилу та казахську землю. Пошуковці також надали гостям можливість ознайомитись з історичними і культурними пам’ятками Києва.

Виїжджали гості із Києва з хорошим настроєм, переповнені приємними враженнями, оскільки їм були створені комфортні умови для проживання, а також забезпечено цікаве екскурсійне обслуговування завдяки зусиллям голови правління ВГО «Закінчимо війну» Зубка Ю.Г. та голови Ради ветеранів Дарницького району Пилипенка А.І. за що окрема подяка.

Після повернення додому Жундибаєва С.М. та її зять Нургалієв А. щиро подякували за допомогу та гостинність, побажали здоров’я і всього найкращого народу України, а головне – мирного неба.

Про цю подію розповів і телеканал “Інтер” 22 липня у програмі “Ранок”.