Президент оцінив роботу з учасниками АТО у Сумській області

Дата: 13.07.2017 Переглядів: 153

Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Сумської області взяв участь в урочистому відкритті «Центру надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам АТО та членам їх сімей» та в церемонії відкриття  пам’ятного знаку «Козацький хрест борцям за волю України».  

Про це повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Сумській області Любов Шепель.

Пам’ятний знак «Козацький хрест борцям за волю України» встановлений у Сумах на території Воскресенської церкви – Свято-Воскресенського кафедрального собору Сумської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Як сказав Петро  Порошенко, хрест символізує зв’язок різних поколінь захисників України. Він додав, що пам’ятний знак – перший на Сумщині пам’ятник, що втілює собою вшанування пам’яті усіх борців за волю України протягом всієї історії. Глава держави також взяв участь у молебні за Україну, який відбувся у Кафедральному соборі.

«Немає важливішої справи, ніж боронити свою Батьківщину. 300 тисяч наших співвітчизників взяли участь в АТО. Саме зусиллями цих людей і волонтерів ми збудували нове українське військо, яке змогло зупинити найсильнішу армію на континенті». Саме з такими словами звернувся Президент України Петро Порошенко до присутніх на урочистому відкритті «Центру надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам АТО та членам їх сімей». Комунальну установу створено рішенням міськради від 30 березня 2016 року. Центр функціонує з метою надання всебічної соціальної підтримки та фізичної реабілітації учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Як повідомив директор Центру Геннадій Лісовенко, щодня до них звертається близько 40 осіб. На даний час в установі вже діють відділення медичного та соціального супроводу, відділення соціально-психологічних та педагогічних послуг, фізіотерапевтичне відділення. У Центрі працюють 18 працівників. Зокрема, є соціальний працівник відділення медичних та соціальних, юрисконсульт, лікар-невропатолог, фахівець з фізичної реабілітації, сестра медична, практичний психолог, медична сестра з масажу. З початку року до закладу звернулись 584 особи: 297 надавали послуги масажу, з 307 – займались лікувальною фізкультурою, 316 – отримували медичні послуги, 226 – отримали консультації з питань санаторно-курортного лікування, отримання пільг, соціальних виплат; 67 – консультації юрисконсульта.

Геннадій Лісовенко ознайомив Президента з роботою медичного закладу. Глава держави оглянув приміщення для реабілітації воїнів, зокрема спортивну залу та приміщення для гри в теніс, занять боксом, масажний кабінет та кабінет для  бальнеологічних процедур.

Президент України Петро Порошенко подякував міській владі, керівникові Центру та «Спілці ветеранів АТО Сумщини» за виконану роботу та зазначив, що подібні установи мають бути по всій державі.