Президент вручив «Золоту Зірку» Героя України дружині загиблого воїна-«афганця» Олега Міхнюка

Дата: 27.08.2015 Переглядів: 208

       Президент Петро Порошенко присвоїв Звання Герой України посмертно воїну-«афганцю», легендарному сотнику Восьмої «Афганської» сотні Самооборони Майдану, який загинув у боях на Донбасі, старшому сержанту Олегу Міхнюку і вручив орден «Золота Зірка» дружині загиблого воїна Ірині.

1c86151003c336b6ea81e94ba7deb0d8_1440325599_large      Олег Іванович Міхнюк загинув 20 серпня минулого року, прикривши собою побратимів від шквального мінометного вогню бойовиків.

       Глава держави відзначив роль, яку зіграла «Афганська сотня» у подіях на Майдані. Глава держави наголосив, що, «коли хтось втрачав надію, емоційно висловлювався, кричав, Олегу Івановичу вистачало мудрості, твердості, сили і авторитету забезпечити, організувати і скоординувати наші дії».
Президент підкреслив, звертаючись до присутніх на зустрічі бойових побратимів Олега Івановича з батальйону «Айдар», що це – нагорода і «Айдару». «Справжньому «Айдару», якій відіграв і відіграє надзвичайно важливу роль в обороні держави», – сказав Петро Порошенко.

       Дружина загиблого воїна Ірина подякувала Президентові за високу нагороду. «Я пишаюся тим, що Ви зі мною поруч, поруч з моєю родиною і нашими друзями, тим, що Ви виконали останню волю мого чоловіка, який обіцяв повернутися додому героєм», – сказала вона.1362935

       У зустрічі взяли участь Голова Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко, бійці батальйону «Айдар» підполковник Олексій Колбасін, головний старшина батальйону Валентин Лихоліт, заступник командира роти Олександр Сташко, учасник Революції Гідності, учасник бойових дій в Афганістані, волонтер Олександр Бортник, учасники АТО Ігор Івженко та Павло Пятаков. Також були запрошені, Голова Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану, Радник Президента України, народний депутат України Сергій Куніцин, Перший заступник голови Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану, учасник Революції Гідності, волонтер Віталій Крутій.