Привітання Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції А. Дерев’янка з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН

Дата: 27.05.2016 Переглядів: 224

29 травня в Україні відзначають Міжнародний день миротворців ООН.

Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості миротворців, які несуть службу по всьому світу, а також вшанувати пам’ять українських «блакитних шоломів», які загинули, виконуючи свою важливу і благородну місію в ім’я високих ідеалів миру.

Наша держава робить вагомий внесок у зусилля Організації Об’єднаних Націй із підтримання міжнародного миру та безпеки, беручи активну участь в операціях, спрямованих на збереження і підтримку світової безпеки  та справами підтверджуючи високий статус держави –  співзасновниці ООН. Це простежується протягом всієї історії вітчизняних миротворчих сил.

Так, у березні 1992 року українські «блакитні шоломи» відправилися в колишню Югославію, де увійшли за рішенням Верховної ради України до складу сил ООН. Виведення миротворців з Боснії стався лише через 11 років. А у 1999 році 3,6 тис. вітчизняних миротворців були відправлені в Косово. Були походи і до Ліберії (2003), і в Сьєрра – Ліоне (2000),  в інші «гарячі точки». І скрізь операції завершувалися успіхом, завдяки професіоналізму «блакитних шоломів».

Сьогодні, у непростий для України час, військовослужбовці з досвідом миротворчої діяльності мужньо і професійно виконують завдання антитерористичної операції на Сході України.

Мир – це те, чого бажає кожен, а особливо його бажають люди, які знайомі із запахом пороху, а також матері, які чекають на своїх синів.

Спасибі вам, шановні миротворці, за вашу нелегку працю!

Ваші надзвичайно високі моральні якості дозволили Вам обрати цю благородну, але й дуже небезпечну професію. Захищаючи мирний спосіб існування у самих найвіддаленіших куточках світу, Ви забезпечуєте існуючий у світі рівень розвитку та стабільності. Ваша нелегка і відповідальна служба забезпечила Україні репутацію однієї з провідних держав-миротворців. Ви завжди і для всіх є прикладом мужності і відваги, зразком людини з «великої літери».

Низький уклін вам за вашу благородну справу. Здоров’я, довголіття, ентузіазму, бадьорості духу, радості і добра!

З Міжнародним днем миротворців ООН!

З шаною та повагою

Голова Державної Служби України

у справах ветеранів війни та учасників

антитерористичної операції

Артур Деревянко