Служба приймає представників громадського об’єднання “Українська асоціація інвалідів АТО”

Дата: 18.09.2015 Переглядів: 1002

18 вересня цього року в приміщенні Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції зустрічали учасників АТО, ветеранів Афганістану, які представляли громадське об’єднання  “Українська асоціація інвалідів АТО”.

DSC01040-3Сьогодні представники цієї організації з різних областей України зібрались для проведення установчих зборів, знайомства зі Службою задля налагодження співпраці у питаннях соціального та правового захисту учасників АТО.

Засідання відкрив Сергій Тріскач, учасник АТО, ветеран Афганістану, член громадської ради Міністерства соціальної політики. Він поінформував учасників про підстави створення організації, її засновників – представників “8-ї афганської сотні” під час Революції гідності, учасників бойових дій. Голова об’єднання доповів про основні цілі і завдання організації, які включають облік та об’єднання інвалідів АТО, їх соціальний захист, юридичний захист, питання пошуку роботи, психологічної реабілітації тощо. Він розказав про ініціативу створення Меморіального комплексу загиблим в зоні АТО, розроблену сторінку в соціальних мережах та інше. Також був представлений проект плану роботи організації з проведення меморіальної роботи, навчання, культурно-масових та спортивних заходів тощо. Одне з основних завдань полягає у організації тісної взаємодії з органами місцевого самоуправління з метою втілення в життя соціального пакету пільг і гарантій. Учасники поділилися вже набутим досвідом роботи, зокрема при обговоренні питань фінансування, – активно використовувати можливості створення підприємств інвалідів.

У засіданні взяли участь Голова Служби Артур Дерев’янко, директор департаменту Ігор Мальцев, інші працівники Служби. А. Дерев’янко звернувся до присутніх з пропозицією спільної роботи задля досягнення головної мети – максимально ефективної роботи для тих, хто потребує соціального захисту. Він наголосив, що громадське об’єднання може допомагати долати труднощі, що виникають на місцях, при розгляді конкретних питань надання соціальної допомоги учасникам АТО та їх сім’ям. Він сказав, що сподівається на тісну співпрацю громадської організації з новоутвореними територіальними органами Служби. Голова нагадав, що Президент України дав розпорядження всім головам місцевих райдержадміністрацій сприяти роботі громадських об’єднань учасників АТО.

DSC01042-2Ігор Мальцев та Руслан Кучук відповіли на деякі болючі питання, які хвилюють багатьох учасників АТО – питання надання статусу бойових дій добровольцям, отримання грошової допомоги, реалізації пільг, нарахування пенсій, надання житла та земельних ділянок.