Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців

Дата: 14.06.2019 Переглядів: 117

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби, надає соціальну, психологічну, інформаційну, навчально-просвітницьку та юридичну допомогу вразливим категоріям населення. Спектр послуг Центру поширюється й на військовослужбовців строкової служби. З цією метою практичним психологом та соціальним педагогом установи була розроблена програма «Соціально-психологічна підтримка військовослужбовців», у рамках якої 7 та 13 червня організовані та проведені тренінгові заняття.

Перша зустріч відбулася для військовослужбовців у військовій частині, яка знаходиться в Коростенському районі, з метою формування сприятливого соціально-психологічного клімату. В ході заняття були проведені тренінгові вправи, в яких із задоволенням брали участь військові. Серед форм роботи були використані: мозковий штурм, діагностика, інформаційні повідомлення про соціально-психологічний клімат, можливість вирішення конфліктів та їх уникнення. Солдати мали можливість діагностувати свою стратегію щодо вирішення конфліктів.

Друга зустріч проходила у військовій частині Овруцького району. У ході заходу було наголошено на важливості групової взаємодії та взаємної підтримки, оскільки наразі важливою психологічною складовою є згуртованість та сприятливий психологічний клімат.

Відомо, що труднощі військової служби іноді мають негативний вплив на особистісний розвиток військовослужбовця, пригнічують його моральний та психічний стан. Це, насамперед, труднощі у соціально-психологічній адаптації військовослужбовців до військового середовища. Тому пріоритетним завданням фахівців ЦСПР було наголосити на важливості проходження служби в колективі, де панує увага, взаєморозуміння та взаємодопомога, особливо в сучасних умовах складної ситуації в країні.