ЦСПР у м. Коростені пропонує нові форми роботи фахівцям, які надають послуги цільовим категоріями населення

Дата: 13.11.2018 Переглядів: 144

Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, постійно співпрацює з різними організаціями та установами, як державними, так і громадськими.

Зокрема, фахівці ЦСПР проводять з працівниками бібліотек міста спільні заходи для учасників АТО та їх сімей: зустрічі дітей і молоді з учасниками АТО, авторські поетичні читання демобілізованих військових, заходи із застосуванням бібліотерапії тощо.

9 листопада спеціалісти Центру провели для працівників бібліотек-філій семінар-практикум з елементами тренінгу на тему: «Центри підтримки громад в умовах військової загрози». Мета заходу – ознайомлення з теоретичними та методичними аспектами нових напрямів бібліотечної роботи з учасниками АТО та їх сім’ями, внутрішньо переміщеними особами, а також вивчення досвіду ефективного застосування нових напрямів роботи бібліотек у процесі допомоги даним категоріям населення.

Учасники заходу ознайомились з комплексною програмою інформаційно-комунікаційного забезпечення для цільових категорій. У ході семінару було проведено «мозковий штурм» для визначення потреб цільових категорій отримувачів послуг, визначення бібліотечних ресурсів та послуг для приймаючих громад. Різні форми роботи постійно чергувалися, ігрові форми переплітались з вправами на прийняття як індивідуальних, так і командних рішень.

У невимушеній атмосфері спілкування й обміну досвідом працівники бібліотек-філій відпрацювали превенції конфліктних ситуацій в колективах і в громаді, навчилися формуванню спільного бачення у реалізації поставлених цілей, значну увагу приділили командній роботі.

Практичний психолог Центру ознайомила учасників з поняттями «стрес», «ПТРС» тощо. Релаксаційні вправи допомагали зрозуміти, як запобігати стресовим ситуаціям, подолати негативні емоції та професійне вигорання.