У Хмельницькому вручено державну нагороду батькові померлого героя війни

Дата: 28.08.2018 Переглядів: 98

28 серпня на початку розширеного засідання колегії облдержадміністрації  голова Хмельницької облдержадміністрації ОДА Вадим Лозовий вручив орден «За мужність» III ступеня Миколі Леонідовичу, батькові сержанта Юрія Кушніра.

Указом Президента України від 27 червня 2018 року № 189/2018 “За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, Юрія Миколайовича Кушніра нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх воїнів, які віддали своє життя, захищаючи Свободу та Незалежність рідної держави.

Влітку 2014 року, коли почала формуватися добровольча рота міліції особливого призначення “Богдан”,  Юрій одним із перших подав документи на службу і прослужив у роті 1,5 роки. За цей час неодноразово був у відрядженнях в районі АТО.

Після звільнення з міліції Юрій продовжив службу в штурмовій роті 46 батальйону спеціального призначення “Донбас – Україна”

Юрія було поранено 30 липня минуло року в місті Мар’їнка Донецької області. “Перший постріл промазав – вдарило поруч з ним у колоду. Миттєво пролунав другий постріл – потрапило в живіт збоку. Йому негайно зробили операцію, була велика крововтрата”, – згадує побратим загиблого Олександр Мітяєв.

Півроку медики київського шпиталю боролися за його життя, проте врятувати Юрія не вдалося.

Юрій помер 18 лютого 2018 року. Лікарі кажуть, не витримало серце, організм був надто виснажений.

У Юрія залишились батьки і брат Євген, який, до речі, служить в кінологічному центрі поліції і теж є учасником АТО.

Військового поховали в селі Жиленці, звідки він родом. Сотні односельців, рідні, побратими, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Служби Олександр Катеренчук та радник Хмельницького міського голови з питань АТО Ігор Олійник висловили останню вдячність померлому герою. Сергій Мельник, колега загиблого, на прощанні з Юрієм зазначив: “Це велика втрата сьогодні – і для села, і для батьків. На таких людей треба рівнятися – людина, яка є символом нашої країни”.

У роботі колегії облдержадміністрації брав участь головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Служби Микола Климюк.