У Києво-Святошинському ЦСПР проведено семінар з працевлаштування для ветеранів АТО

Дата: 21.05.2018 Переглядів: 91

19 травня у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (м. Боярка), що належить  до сфери управління Служби, відбувся практичний  семінар  «Господар своєї долі: як знайти роботу та професію до душі».

Захід було організовано та проведено для ветеранів антитерористичної операції та членів їхніх сімей, але до участі були запрошені всі зацікавлені.

Від організаторів заходу – Києво-Святошинського ЦСПР – участь у семінарі взяли директор Центру Ангеліна Лахтадир, психолог Ольга Доманіна, керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко.

На семінарі  головними доповідачами виступили представниці Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS,  який спеціалізується на допомозі ветеранам  у пошуку роботи та працевлаштуванні. В Центрі AXIOS працюють айчари, профорієнтологи, психологи, юристи. Спираючись на світовий досвід, переважно США та Ізраїлю, працівники Центру  привертають увагу як військових, так і працедавців до важливості використання військового досвіду у професійному зростанні ветеранів. Фахівці допомагають не просто знайти роботу, але й розібратися в собі, знайти справу до душі.

Про профорієнтацію та про те, як зробити перші самостійні кроки у вирішенні проблеми вибору та пошуку роботи, розказала працівник Центру AXIOS Тамара Бунтова.  Вона наголосила на необхідності сказати собі правду і визначитися, чи те, чого ви прагнете, потрібно саме вам. Чи, може, ви просто відгукуєтеся на бажання рідних, очікування соціуму та певні соціальні стереотипи. Важливо також оцінити наявні ресурси та надбання минулих років – професійний досвід у різних сферах, набуті під час служби навички, колишнє хобі… А ще, з урахуванням доходу сім’ї, окреслити економічні потреби, щоб зрозуміти, яка  заробітна плата  є мінімально прийнятною. А тоді – маленькими кроками рухатися до своєї мети…

Однією з ветеранами мовою розмовляла з присутніми Наталія Борисовська, у недавньому минулому кадровий військовий, учасник АТО, а нині менеджер з персоналу Центру AXIOS.  Насамперед,  вона радить ветеранам зняти форму, перестати жаліти себе, не зловживати спиртним та звертатися до професіоналів по допомогу у пошуку роботи. Пані Наталя навела зі своєї практики багато прикладів  вдалого працевлаштування ветеранів, у тому числі, за кордоном.

Від Києво-Святошинського районного центру зайнятості участь в практичному семінарі взяла провідний фахівець з питань зайнятості Людмила Чоповська, яка висвітлила широкий спектр послуг, що надаються Центром зайнятості ветеранам АТО та іншим верствам населення.

Фахівець з працевлаштування  ЦСПР, психолог Ольга Доманіна висвітлила весь спектр послуг, які надає ветеранам Центр соціально-психологічної реабілітації населення безпосередньо з питань працевлаштування та задля вирішення дотичних проблем.

Так, Києво-Святошинський ЦСПР  надає наступні послуги тим, хто шукає роботу:

  • Виявлення психологічних проблем, які перешкоджають конструктивному налаштуванню на пошук роботи, подолання психологічного безробіття.
  • Виявлення та допомога у подоланні сімейних проблем, які збільшують напруження в сім’ї та ускладнюють процес пошуку або зміни роботи.
  • Зняття загальної психологічної та фізичної напруги: релаксаційний масаж, тілесні вправи, навчання способам розслаблення.
  • Вторинна профорієнтація: діагностика професійних вподобань, визначення нової професії, допомога в пошуку шляхів перекваліфікації, інформування про   пільги при перепрофілюванні.
  • Формування вміння презентувати себе перед роботодавцем: навчання складати резюме, правильно триматися, успішно проходити співбесіди.
  • Підтримка зв’язку з Центром зайнятості та конкретними роботодавцями.
  • Заходи з соціалізації демобілізованих: допомога в пошуку видів активного відпочинку та  хобі, залучення до заходів Центру тощо.

По завершенні семінару  присутні мали змогу отримати  відповіді фахівців на особисті питання та записатися на індивідуальні консультації.