У Миколаєві презентували книгу ветерана АТО Олександра Терещенка

Дата: 28.01.2019 Переглядів: 223

26 січня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва відбулась презентація книги «Життя після 16:30» учасника бойових дій на сході України Олександра Терещенка.

Олександра Терещенка знають не тільки в його рідному місті. Відомий миколаївський журналіст і відеооператор, він у липні 2014 він добровольцем пішов боронити незалежність країни. Захищав Донецький  аеропорт, де ціною важких поранень врятував своїх товаришів.  За особливу мужність та героїзм нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, почесним знаком «Народний Герой України».

Документальна повість «Життя після 16:30» присвячена періоду повернення мужнього воїна до повноцінного життя після лікування та реабілітації. Це книга про перемогу людини над обставинами і над собою. Олександр акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка звідти повернулася. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є своєрідним практичним посібником для усіх, хто опинився в складній життєвій ситуації.

Повість вийшла за редакцією миколаївського поета Володимира Пучкова у видавництві Ірини Гудим.

Гостями зустрічі стали учасники бойових дій, волонтери, представники влади, ЗМІ, миколаївська громадськість. Участь у заході взяв головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Павло Саєнко. (Служба писала про Героя, коли мужньому захиснику поставили біонічні протези рук).

Під час презентації прозвучали пісні у виконанні юної співачки Владислави Скорик, записи пісень учасника АТО, барда Гліба Бабіча, був продемонстрований  відеокліп до пісні «Мить» Святослава Вакарчука з  документальною хронікою, де є кадри поранення Олександра Терещенка під час оборони Донецького аеропорту.

Учасники заходу вшанували пам’ять «кіборгів» хвилиною мовчання.

Нині Олександр веде активну громадську діяльність, він є головою «Асоціації учасників та інвалидів АТО» Миколаєва, працює заступником начальника Академії патрульної поліції з соціально-гуманітарних питань в  м. Києві та представляє Миколаївщину у Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів.