У СПР м. Славутич провели майстер-клас з писанкарства

Дата: 06.04.2018 Переглядів: 93

Традиційно, вже декілька років поспіль, напередодні Великодніх свят у Соціально-психологічному центрі реабілітації населення м. Славутич, що працює у сфері управління Служби, проходять майстер-класи з розпису яєць. 

Ці заняття дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Адже, писанкарство – дуже давній вид народного українського мистецтва, який не втратив актуальності і донині.

В період з 26 по 30 березня члени родин учасників АТО, ВПО та всі бажаючі спробували  себе у писанкарстві. Їм були надані необхідні інструменти для розпису яєць: писачки, фарби та свічки. Обираючи на свій смак візерунки, орнаменти і кольорову гаму, діти та дорослі створювали крапанки та писанки.

Кожен учасник майстер-класу по завершенні тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро повірив, що вона принесе йому взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я і благополуччя.

У народі кажуть: «Світ існує доти, поки живе писанка». Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.