Урок мужності: Відлуння тих далеких днів сльозами на очах блищить

Дата: 29.03.2018 Переглядів: 195

28 березня у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся Урок мужності «Відлуння тих далеких днів сльозами на очах блищить»  – до 74-ї річниці звільнення Хмельницької області від фашистських загарбників.

У заході взяли участь почесні ветерани України Івана Бабак та Зельман Єлевич, голова Хмельницької обласної ради організації ветеранів України Володимир Купратий, керівники та представники громадських ветеранських об’єднань, військовослужбовці, учасники АТО, підполковник Юрій Лучук, майор Микола Криворучко, старший лейтенант Олексій Наконечний, а також головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Климюк, ветерани Другої світової війни та праці, освітяни, учнівська та студентська молодь міста.

Присутнім було дуже приємно привітати з 95-літніми ювілеями почесних ветеранів України Івана Івановича Бабака та Зельмана Абрамовича Єлевича, яких безперечно можна назвати Людьми величного Подвигу.

Музичні подарунки у виконанні фольклорного гурту «Родина» Хмельницької обласної філармонії пролунали на честь ювілярів.

Довідково. Генерал-майор у відставці Іван Бабак нагороджений двома орденами «Червоної зірки», орденом «Вітчизняної війни» І-ІІ ст., орденом Богдана Хмельницького, медалями. Іван Іванович учасник багатьох доленосних битв танкових частин, в тому числі на Курській дузі. Після війни закінчив Московське інженерне танкове училище та був направлений для подальшої служби на Хмельниччину. Як військовий інженер брав участь в розробці моделі бойового танку, який нині стоїть у м. Хмельницькому на постаменті по вул. Кам’янецькій.

Полковник у відставці Зельман Єлевич зв’язківцем пройшов всю війну, тричі поранений, нагороджений трьома орденами Червоної Зірки, двома орденами Богдана Хмельницького 2 і 3 ступенів, медалями «За відвагу», «За бойові заслуги», «За оборону Москви», «За звільнення Варшави», «За взяття Берліна» та ін.. День перемоги зустрів на р. Ельбі з військами США.

У свої 95 років ветерани зберегли активну життєву позицію, патріотизм, жвавий розум та енергію.

Присутні з цікавістю послухали їх розповіді про буремну молодість, боротьбу з ворогом, гіркоту втрат та радість перемог.

Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні – зруйновані міста і села, загибель мільйонів солдат і мирних жителів. Друга світова війна є для українського народу трагедією та героїчною боротьбою в ім’я Перемоги та виживання нації.

Вшановуючи подвиг ветеранів, присутні подякували і воїнам сучасною війни – учасникам АТО, які боронять незалежність держави на сході України.

Тепла атмосфера, порозуміння та повага були присутні в залі впродовж всього уроку.