Уряд затвердив План заходів з відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

Дата: 24.04.2015 Переглядів: 283

Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, Міноборони, МЗС, обласні та Київська міська держадміністрації мають забезпечити підготовку та проведення урочистостей з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

План затверджений Розпорядженням КМУ № 386-р від 22 квітня. Цього року церемонія покладання вінків, квітів до пам’ятників і меморіалів відбуватимуться двічі: 9 травня та 2 вересня з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

8 травня відбудеться меморіально-мистецька акції «Перша хвилина миру».

9 травня відбудеться марш військових оркестрів і прийняття присяги новобранцями на вірність Батьківщині на території Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

На заходи, присвячені пам’ятним датам історичних подій Другої світової війни, буде запрошено представників іноземних держав і дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори.

Протягом року Український інститут національної пам’яті спільно з МЗС мають проводити інформування через закордонні дипломатичні установи України міжнародної спільноти, у тому числі у мм. Берліні, Вашингтоні, Лондоні, Парижі, про звитяги Українського народу у Другій світовій війні, передбачивши проведення фотовиставок, лекцій тощо.

Протягом травня-червня будуть організовані виставки архівних матеріалів «Родинну пам’ять про війну збережено».

У вищих навчальних закладах відбудуться науково-практичні конференції, присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війні, у загальноосвітніх навчальних закладах будуть проведені уроки за участі ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань та учасників АТО.
У школах планується встановлення дощок пошани (стендів), присвячені пам’яті випускників, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України, а також присвоєння цим навчальним закладам імен цих загиблих Героїв.

Протягом року за участі Українського інституту національної пам’яті будуть проведені наукові конференції, присвячені історичним подіям Другої світової війни, ролі Українського народу у визвольній боротьбі, його визначному внеску у перемогу антигітлерівської коаліції, виставки фото- та архівних документів.

Крім того, протягом року будуть проводитися урочистості з відзначення ювілеїв видатних земляків — героїв Другої світової війни. На відзнаку 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі буде виготовлено та запущено в обіг пам’ятну монету, поштову марку і конверт.

Окрім патріотично-виховних та дослідницько-пошукових заходів з вивчення історії участі України у Другій світовій війні, План передбачає проведення заходів із запобігання актам вандалізму та руйнування військових меморіалів, пам’ятників і місць поховань полеглих співвітчизників, торгівлі бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Другої світової війни.

Також передбачено підвищення соціального захисту та медичного обслуговування ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, нинішніх захисників Вітчизни і шанобливого ставлення до них.

Буде організовано показ художніх і документальних фільмів, присвячених подвигу Українського народу у Другій світовій війні, виступи у засобах масової інформації учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції та представників ветеранського руху.
Окрім того, в Україні мають транслюватися заходи з відзначення у державах — членах ЄС Дня пам’яті та примирення.

Повідомляє Урядовий портал.

Розпорядження КМУ від 22.04.2015 № 386-р