В Одесі презентували книгу про Іловайську трагедію

Дата: 22.04.2019 Переглядів: 126

В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці  ім. М. Грушевського за організаційної підтримки Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та Товариства організацій учасників АТО Одещини відбулась презентація книги Романа Зіненка “Хроніка Іловайської трагедії. Війна, якої не було” та творча зустріч з автором.

Захід викликав неабиякий інтерес у одеситів: разом з ветеранами АТО/ООС, волонтерами, громадськими діячами, місцевими письменниками була присутня учнівська молодь шкіл міста, курсанти Військової академії,  коледжу Військово-Морських Сил та ліцеїсти Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Керівник Південного міжрегіонального сектору Служби Микола Сторожук представив присутнім учасника іловайських подій Романа Зіненка, коротко розповів про його військову біографію та висловив слова вдячності за необхідну та важливу працю з увічнення пам’яті загиблих побратимів та демонстрацію правди війни, висвітлену через призму побаченого та пережитого учасниками Іловайської трагедії.

Ця книга-хроніка сповіщає про дуже сумні та маловідомі події, які відбувалися наприкінці серпня 2014-го року навколо міста Іловайськ. Роман Зіненко зазначив: «З тих пір минуло майже п’ять років, і, дійсно, мало хто знає щось про ті події, а дехто взагалі нічого не чув. Це одна з тих причин, які змусили мене писати. В операції брали участь щонайменше 2 тисячі осіб з різних підрозділів. Моя мета – розповісти світові про те, що насправді сталося, про справжню війну».

Одна з багатьох таємниць Іловайська – чому герої невідомі? В спогадах своїх побратимів їх імена залишаться назавжди. В пам’ять про невідомих і створювалася книга, аби сучасники і нащадки знали тих, хто заслуговує поваги. Воїни, які загинули захищаючи країну, мають право на пам’ять про себе. Колись хтось сказав: «У Бога немає мертвих, у нього всі живі», – завершив свій виступ автор.

Після цих слів присутні одностайно встали та вшанували пам’ять загиблих воїнів на сході України хвилиною мовчання.

Побратими ще довго спілкувались між собою, одесити обговорювали почуте, а всі книги миттєво були розкуплені, і автор старанно підписав їх кожному охочому.

Відео – 7 канал.