Вадима Свириденка призначено Уповноваженим з питань реабілітації поранених учасників АТО

Дата: 02.12.2016 Переглядів: 273

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інше захворювання під час участі в антитерористичній операції», яким затверджено відповідне Положення.

Основними завданнями Уповноваженого визначено, зокрема моніторинг ситуації щодо забезпечення реалізації права на реабілітацію поранених учасників АТО і в разі порушення таких прав здійснення заходів, спрямованих на виправлення ситуації. Крім того, Уповноважений братиме участь в підготовці нормативно-правових актів, в тому числі внесенні  пропозицій щодо припинення порушень у цій сфері, удосконалення системи реабілітаційних заходів, а також налагодженні взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань реабілітації поранених українських захисників.

Відповідно до документу, на посаду Уповноваженого призначено Вадима Свириденка.

Указ Президента України від 01.12.2016 № 536

Вадим Свириденко з вересня 2014 до лютого 2015 року виконував бойові завдання в зоні АТО в Донецькій та Луганській областях. Брав участь у боях за Піски, Авдіївку, Дебальцеве. Зразково виконував обов’язки санінструктора. Неодноразово брав участь у бойових зіткненнях. 15 лютого 2015 року в складі батальйонної тактичної групи виконував бойове завдання в районі Дебальцевого та зазнав важкого осколкового поранення. 16 лютого 2015 року разом з іншими пораненими військовослужбовцями ЗСУ перебував в автомобілі «Урал», який повинен був доправити їх до шпиталю в місті Артемівськ. Під час слідування до міста автомобіль натрапив на закладений бойовиками фугас. Внаслідок вибуху поранені бійці ЗСУ випали з авто. Через 20-градусний мороз всі поранені військові загинули, живим залишився тільки Вадим Свириденко. 19 лютого 2015 року його знайшла група бойовиків. Після обміну солдата Свириденка лікарі констатували 4-й ступінь обмороження кистей рук та стоп ніг. У Києві він переніс складні операції з їх ампутації.

У цьому році Вадим Свириденко представляв Україну у 41 марафоні Морської піхоти США у Вашингтоні, де став призером, пробігши 10 км.