Ветеран – безцінне джерело життєвої мудрості для молоді

Дата: 13.05.2019 Переглядів: 160

Організовуючи заходи з патріотичного виховання та популяризації здорового способу життя Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, намагається залучати волонтерів з-поміж героїв-ветеранів, чия відвертість, небайдужість і унікальний живий досвід здатні достукатися до свідомості й дорослого, і підлітка.

Так, під час недавньої інформаційної зустрічі з питань профілактики залежностей від алкоголю й нікотину в селі переселенців із зони відчуження Нове Залісся поєднання життєвих історій ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній О. Старовойтенка (нині соціальний педагог Бородянського ЦСПР, адаптер програм соціального розвитку спільноти, переконаний прихильник здорового способу життя) та учасника бойових дій в АТО О. Зінченка (нині волонтер груп самодопомоги Центру) дуже вразило дітей і молодь.

Як техногенна катастрофа, так і воєнне протистояння сповнені ризиків і загроз та несуть надважке навантаження на психоемоційний стан їх безпосередніх учасників. Нерідко алкоголь видається єдиним засобом зняття стресу. Та, на жаль, (і про це відверто розповідають наші експерти, наводячи реальні приклади) зловживання алкоголем зазвичай має тяжкі наслідки.

«Чимало довелося побачити та пережити, щоб усвідомити, що війна й алкоголь – несумісні, – розповідає Олексій Зінченко, у недалекому минулому стрілець відділення розвідки 72 ОМБР імені Чорних Запорожців. – Навіть у звичайному житті, коли людина виконує небезпечну роботу, або приміром керує автомобілем, нетверезий стан може коштувати їй та оточуючим здоров’я чи навіть життя. Захист країни для воїна – це також робота, почесна і небезпечна. І вона вимагає тверезого розуму і чітких реакцій.»

Волонтер Корпусу Миру Майлі Ішикава, яка брала участь у зустрічі команди Бородянського ЦСПР з дітьми та молоддю Новозаліського НВО, висловила своє захоплення тим, як уважно сприймала та зацікавлено спілкувалася молодіжна аудиторія з психологами й волонтерами Центру. А для організаторів ця зустріч стала ще одним підтвердженням того, що ВЕТЕРАН – справжнє джерело життєвих знань і досвіду для молодого покоління.