Ветерани України у братській Молдові

Дата: 01.09.2016 Переглядів: 254

Копия RM  Serpeni

Сонячна Молдова в останні дні серпня приймала делегацію різних поколінь ветеранів України. На запрошення Ради ветеранів республіки Молдова 20 представників всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів у складі делегації з 21 по 26 серпня відвідували місця поховань загиблих в період Другої світової війни на території Молдови.

Різноманітна та цікава програма, запропонована молдовською стороною, дозволила більше ознайомиться з історичними куточками республіки, містами Сорокі, Бельці, Кишинів.

За період перебування в Молдові українська делегація провела низку зустрічей з ветеранською громадськістю, взяла участь в покладанні вінків та квітів до місць поховань на території Меморіальних комплексів.

Кульмінаційним заходом з нагоди 72-річніці визволення республіки Молдова від фашистських загарбників стало проведення великого Мітингу-реквієму у с. Спея на території Меморіального комплексу “Шерпенський плацдарм”, на одному із самих великих у сільської місцевості у Європі.

Мемориал А.Мироник, Мокан Воронін Шерпенський плацдарм

Від українських ветеранів з привітальним словом виступила Є. І. Іванченко – член Координаційної ради міст-героїв. Делегація поклала вінок та квіти до Вічного вогню.

Ветерани України у м. Кишинів також взяли участь у Форумі громадськості та прес-конференції присвячених історичній події у житті держави. Учасник Другої світової війни В.С.Клюй від імені делегації України привітав учасників цих заходів.

Дружньою прощальною вечерею з ветеранським активом столиці республіки Молдова та членами Президії Ради ветеранів, їх нагородженням відзнаками Служби, делегація ветеранів України завершила своє перебування у братської Молдові.