У Луганській облдержадміністрації розглянули актуальні питання соціального захисту учасників АТО

Дата: 17.08.2018 Переглядів: 91

У місті Сєвєродонецьк Луганської області 16 серпня 2018 року відбулося засідання комісії Громадської ради при облдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Юрія Гарбуза, представників Департаменту соціального захисту населення, військового комісаріату, Департаменту охорони здоров’я, головного спеціаліста Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Юлії Довженко, представників громадських організацій учасників АТО.

Відкриваючи захід, Юрій Гарбуз зазначив, що на сьогодні актуальними залишаються питання соціального захисту учасників антитерористичної операції, які включають в себе соціальний захист та соціальна реабілітація військовослужбовців, поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та їх сімей, питання забезпечення ліками, ліжко-місцями в лікувальних закладах, путівками на оздоровлення, виділення земельних ділянок, встановлення пільгових норм споживання природного газу.

Фахівцями обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для присутніх учасників АТО проведено лекцію щодо соціальної адаптації та психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО. Адже люди, що повернулися з війни, – сильні духом, але з душевними ранами,  і сьогодні вони потребують психологічної допомоги.

Під час засідання було детально обговорено також низку важливих питань: про порядок надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій; про виплату одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції; про пільги учасникам бойових дій та інвалідам війни; про пенсійне забезпечення; про медичне забезпечення та оздоровлення учасників антитерористичної операції; про  державні гарантії щодо зайнятості цієї категорії осіб.

Учасники АТО, які прибули з різних куточків району, активно включалися в діалог, задавали питання, ділилися своїми проблемами та турботами.