Вінничина відзначила день добровольця

Дата: 16.03.2018 Переглядів: 103

14 березня на Європейській площі Вінниці відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні й воїнам АТО та Меморіалу Слави з нагоди відзначення річниці Дня українського добровольця.

В урочистому покладанні квітів взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, секретар міської ради Павло Яблонський,  головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів  та учасників АТО у Вінницькій області Олег Дмитрійчук, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції на Сході України, волонтери, мешканці та гості міста, представники організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації області.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх українських військовослужбовців, які загинули в ході проведення антитерористичної операції на сході України.

Представник Служби у Вінницькій області О. Дмитрійчук також був запрошений до зали засідань на урочисту  зустрічі заступника голови ОДА Ігоря Івасюка з добровольцями області.

З нагоди відзначення Дня українського добровольця керівництвом області відзначено 41 добровольця Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради, грошовими винагородами та квітами.

Один з героїв, доброволець, старший прапорщик Василь Бовкун після поранення повернувся до рідної Калинівки, виховує двох внуків, поки обоє синів захищають Україну.

«Два моїх сина, Сергій та Дмитро, зараз в зоні АТО. Кожного дня з ними спілкуюся, хвилююся. Вони готові там стояти до кінця. Дома їх чекають дружини та діти. Я пройшов Афганістан, бачив різне… 9 березня 2015 року пішов добровольцем, був поранений у вересні 2017 року і через це повернувся додому. Служив у 54-ї бригаді на Світлодарській дузі. Був командиром кулеметного взводу. Зараз займаюся сільським господарством, пасікою. Насправді, хотілося б знову повернутися до хлопців…

Згадую такий випадок, я зі своєю групою пішов до наших ворогів в населений пункт Калиново, мене прикривали. На їхній адміністрації висів прапор і посеред білого дня я зняв його. Ми привезли стяг в штаб, за це мені дали додаткову відпустку», – каже чоловік.

Використані матеріали Вінницької ОДА та Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані.