“ВОЇНИ ДУХУ”: честь, вірність, братерство

Дата: 23.01.2017 Переглядів: 119

20 січня 2017 року у кінотеатрі “Ліра” в м. Києві відбулася презентація документального фільму “ ВОЇНИ ДУХУ ” Анни Мартиненко та Тетяни Кулаковської.

Фільм “ВОЇНИ ДУХУ” розказаний вустами воїнів, які вижили в епіцентрі вибуху в новому терміналі Донецького аеропорту, рятували побратимів, закривали очі загиблим братам, побували у катівні полону, повернулися і живуть серед нас.

На прем’єрі були присутні герої фільму, “кіборги” Анатолій Свирид (позивний “Спартанець”) та Юрій Шкабура (позивний “Сталкер”). Документальний фільм “Воїни духу” – це фільм про останні п’ять днів героїчної оборони Донецького аеропорту.

Анатолій Свирид (позивний “Спартанець”) наголосив на тому, що на таких фільмах  як “Воїни духу”, яких, на жаль, дуже мало, будуть виховуватися покоління майбутніх захисників.  “Більш правдивого фільму не може бути. Це те, що знімали бійці, і те, що ми бачили. Подивитися треба. Правда не завжди приємна, на жаль. Я був впевнений, що в полон не попаду ніколи. Але в тій ситуації,  коли немає евакуації і є багато важкопоранених наших бійців, які помирають,  я прийняв таке рішення, що виходжу міняти себе на важкопоранених. Хлопців врятував. Вважаю, що зробив усе правильно”, – заявив він.

Як наголосив “Спартанець”, українці продемонстрували як в Донецькому аеропорту, так і в інших районах зони АТО, “що є справді козацького роду”. “Є у нас, в українських чоловіках, і дух, і гідність, і честь. І якби знали наші так звані “брати”, що якщо вони сюди сунуться, то отримають по зубах –  вони б сюди не прийшли. Добро має бути з кулаками.  І захистити себе ми зобов’язані. Щасливий і гордий з того, що такий фільм буде і побачити його зможуть і в маленьких містах”, – зазначив він.

“Це  унікальний фільм, і дуже добре, що він виходить в широкий прокат по всій Україні. Знятий фільм – це розповідь бійців, очевидців, захисників, які це пройшли, відчули на собі усі ці емоції, і радість, і біду. Вони розповідають все з перших вуст”, – наголосив “кіборг” Руслан Боровик (позивний “Багдад”).

“Шановні, зрозуміло, що зараз свята, Новий рік, Різдво, але є холодні окопи, наші хлопці там, і аеропорт був недавно. І він не закінчився, і ситуація триває, ось живі свідки і живі герої”, – сказала автор фільму Анна Мартиненко.

Стрічка — взірець, як  залишатись людяними і незламними у доленосних ситуаціях.

У презентації стрічки взяли  участь представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції заступник  Голови  – В’ячеслав Марченко  та завідувач сектору у Київській області  Сергій Стороженко.