Вони не планували бути героями, лише боронили рідну землю

Дата: 16.01.2018 Переглядів: 147

Але багато з них віддали дуже високу ціну за мир – своє життя.

16 січня вшановують день пам’яті “Кіборгів”. Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.  За стійкість та непереможність наших захисників назвали “Кіборгами”.

16 січня з ініціативи самих “Кіборгів”, які пройшли через це пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановують пам’ять загиблим.  За офіційними даними загинуло 200  військових. Серед загиблих за Донецький аеропорт  – семеро подолях.

Старший лейтенант  95-ї аеромобільної бригади Дмитро Іваха, який загинув від осколкового поранення у боротьбі за Донецький аеропорт, витягуючи з поля бою свого побратима. Смерть була миттєва, осколок влучив у голову. 25 –річного десантника проводжали усім містом.

Капітан Володимир Макаренко, який теж віддав життя, обороняючи аеропорт. В рідному селі Славуцького району  поставили пам’ятник. 26-річний боєць 95-ї аеромобільної бригади, пожертвувавши своїм життям, урятував побратима. 20 січня десантники їхали на підмогу кіборгам і потрапили у засідку.

Іван Зубков з позивним “Краб” з Деражні. Востаннє виходив на зв’язок  20 січня. Повідомив, що лежить під завалами Донецького аеропорту. Згодом його тіло ідентифікували за допомогою ДНК. Його поховали 30 квітня у Деражні. У нього залишилась дружина та двоє дітей.

Василь Григорьєв  з Деражнянського району село Нєжнє.  Недочекавшись медичної допомоги боєць помер 20 січня від больового шоку,залишившись напризволяще. Лише за місяць знайшов спочинок у своєму селі.

Валерій Лізвінський з Кам’янця-Подільського. Загинув 20 січня. Рідним повідомив, що їх чимось травлять – «хімічною зброєю». Більше на зв’язок не вийшов.

Руслан Присяжнюк з Летичівського району. 20 січня повідомив дружину, що отримав поранення. Рідні до останнього вірили, що він живий .

Старший солдат Руслан Коношенко з Кам’янця-Подільського. Залишилось троє дітей. Загинув 20 січня. В полоні розстріляли терористи.  А поховали бійця аж у квітні в рідному місці.

Памятаймо загиблих героїв. Згадуймо їх у молитві. Щоб ціна їхнього життя не була даремна.

За матеріалами сайту https://khmelnytsky.com.ua