Всеукраїнський форум ветеранів АТО пройшов під гаслом об’єднання волонтерського та ветеранського руху

Дата: 12.10.2015 Переглядів: 337

10 жовтня в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України розпочав роботу Всеукраїнський форум учасників антитерористичної операції, на якому виступив Президент України.

Петро Порошенко запропонував відзначити День захисника України під гаслом “Сила нескорених”, наголосивши, що захист Вітчизни став справою всіх українців. Саме тому День захисника України має стати всенародним святом, таким як Різдво, Великдень чи День незалежності.

Президент зазначив, що пріоритетним є виконання соціальних зобов’язань перед людьми, які не пустили війну на захід від Донбасу – виділення земельних ділянок, працевлаштування, соціальна адаптація та психологічна реабілітація. Цей процес координуватиме єдина всеукраїнська організація, що об’єднає учасників антитерористичної операції. «Переконаний, що ваша новостворена організація перейматиметься не лише питаннями соціального захисту своїх членів, а буде брати безпосередню участь в зміцненні обороноздатності Української держави, підвищенні патріотизму в українському війську та у молодого покоління», – зазначив Глава держави.

До складу ініціативної групи увійшли народний депутат України, воїн-«афганець» Сергій Куніцин, учасник АТО, Герой України Олексій Замірко, один із легендарних командирів батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт (позивний «Батя»), дружина загиблого учасника АТО, лідера Афганської сотні Майдану Олега Міхнюка Ірина, голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко.

Президент наголосив, що влада разом із громадськістю працюють над гідним соціальним забезпеченням учасників АТО. «Вперше в нашій історії більше 5% ВВП держава віддає на сектор оборони та безпеки, на ЗСУ та інші силові підрозділи. Але ми розуміємо, що і виконання соціальних зобов’язань держави перед учасниками АТО є також першим пріоритетом», – зазначив Глава держави. Зокрема, виділено майже 30 тис. ділянок (близько половину від потреби), реалізується проект забезпечення житлом.

Президент наголосив на важливості налагодження ефективної співпраці учасників АТО з представниками місцевої влади в питанні забезпечення захисту соціальних прав. «Після повернення з передової додому воїн повинен відчути, що він потрібен своїй країні», – підкреслив Президент.

Голова Служби Артур Дерев’янко поспілкувався з учасниками АТО, відповів на їхні питання щодо реалізації державної політики соціального захисту, взаємодії з громадськими ветеранськими та волонтерськими організаціями, запросив їх звертатись до Служби та її територіальних органів в областях.

Глава держави висловив сподівання, що учасники АТО допоможуть в консолідації суспільства.
Президент також вручив нагороди військовим-учасникам АТО.