Євген Коновалець – борець за незалежність України!

Дата: 14.06.2019 Переглядів: 76

Сьогодні виповнюється 128 років з дня народження борця за незалежність України у ХХ столітті – Євгена Коновальця. З родини священників, він з дитинства виховувався на чеснотах патріотизму і доброчесності. У період Першої світової війни та Українських визвольних змагань 1917 – 1921 року Євген Коновалець командував корпусом Українських Січових Стрільців і забезпечив недопущення захоплення заводу «Арсенал» більшовиками. У подальшому був інтернований і після звільнення очолив Українську Військову Організацію, а з 1929 року – Організацію Українських Націоналістів, що проводили боротьбу за звільнення українських земель від окупації.

Євген Коновалець зміг поєднати досвід вояків-ветеранів УНР та молоду енергію підпільників ОУН, за часів його керівництва визвольним рухом не було жодного прецеденту внутрішнього протистояння, що є надзвичайно актуальною проблемою сучасного політичного сьогодення. Успіхи і перемоги національно-визвольного руху, очолюваного Євгеном Коновальцем, спричинили його загибель від терористичного акту у м. Роттердам (Голландія), організованого спецслужбами СРСР у 1938 році.

Євген Коновалець був і залишається прикладом наслідування для сучасних борців за незалежність України, що відстоюють її у боротьбі із тим самим ворогом, що і Євген Коновалець!