З Днем народження, шановний ветеране!

Дата: 28.03.2018 Переглядів: 116

28 березня ми поздоровляємо зі 101-м Днем народження нашого співвітчизника Віктора Ульяновича Хоменко

Народився  Віктор Ульянович у 1917 році у Санкт-Петербурзі, але вже через рік його сім’я переїхала у село Нова Осота Єлизаветградського повіту (нині Олександрівського району Кіровоградської області), де пережили громадянську війну, колективізацію, голодомор. Передвоєнні роки Віктор Улянович провів на Півночі в якості помічника лікаря на пароплавах, на Таймирі, в Карелії. Вже на другий день війни добровільно звернувся до військкомату з проханням відправити його на фронт.

Війну Віктор Хоменко почав у дивізії народного ополчення у якості командира санітарного взводу. Він завжди був на передовій, мав поранення. Віктор Ульянович особисто виніс з поля бою більше 50-ти поранених бійців, в тому числі в одному бої на Синявських висотах виніс – 10, за що був нагороджений  орденом Червоної зірки. В  іншому бої він з пораненими бійцями відбив фашистську атаку, особисто знищив п’ять фашистів, за що отримав солдатську медаль «За відвагу». Брав участь у звільненні Естонії та Латвії. Перемогу зустрів у званні капітана.

У післявоєнні роки брав активну участь у ветеранському житті.

У  2002 році переїхав жити у Торонто. В українській діаспорі користується великою повагою.

Віктор Ульянович дуже добре пам’ятає жахи війни і бажає, щоб сьогодні люди знали про війну лише з підручників.

Колеги Віктора Ульяновича передали у Канаду щирі поздоровлення ветерану і побажали міцного здоров’я.

Державна служба України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції приєднується до поздоровлень та бажає міцного здоров’я, миру та злагоди!