ЗЕНЯ ЧЕРНИК: Ми будемо разом співпрацювати на реабілітаційній ниві

Дата: 09.04.2015 Переглядів: 645

Сьогодні в приміщенні Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції відбулися переговори міністерського рівня.

З української сторони у переговорах взяли участь Голова Служби Артур Дерев’янко, перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко, представники Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної пенітенціарної служби, відповідальні працівники Служби.

S7300202

Українську Федерацію Америки представляли Президент Федерації Зеня Черник, професор управління персоналом університету Темпл Джеймс Портвуд, доцент кафедри післядипломної освіти медсестер університету Дрексел Шеррел Портвуд, експерт з медичного транспортування та евакуації Крейг Полінер.

Голова Служби поінформував високу американську місію про діяльність Служби, звернувши увагу на проблемні питання протезування та надання психологічної допомоги пораненим бійцям антитерористичної операції та можливих шляхів їх вирішення.

Далі виступила Зеня Черник, яка розповіла, в яких напрямках працює Українська Федерація Америки та які програми вони готові запропонувати українській стороні щодо надання допомоги пораненим та травмованим учасникам антитерористичної операції. Президент зробила акцент на реалізації нових медичних програм з протезування ампутованих кінцівок, психологічної реабілітації, які вже застосовуються у медичних закладах США. Інтерес присутніх викликала програма лікування психологічної травми, коли пораненого готують сприймати новий імідж свого тіла. Зеня Черник також докладно зупинилась на умовах лікування бійців, розповіла, скільки коштує протезування в госпіталях Америки, як Українська Федерація Америки залучає гроші для того, щоб лікування постраждалих учасників АТО нічого не коштувало самому бійцю.

Пані Черник також зауважила, що американська сторона готова не тільки брати бійців на протезування і реабілітацію, а й навчати українських медиків та психологів американському досвіду, створювати практичну базу для комплексної допомоги пораненим в Україні.

В ході зустрічі виступали й інші представники американської делегації та української сторони. Сторони обмінялись думками і зголосилися на необхідності взаємного співробітництва у справі надання допомоги постраждалим бійцям АТО.

Завершуючи досить продуктивні перемовини, Артур Дерев’янко подякував Зене Черник та всім присутнім за активну участь і запевнив високу американську сторону у готовності Служби, інших державних органів до співпраці.

Наприкінці було зроблено колективне фото учасників переговорів.

S7300214