Державна програма протезування за кордоном в дії

Дата: 08.09.2015 Переглядів: 809

8 вересня працівники Служби та експерти, запрошені на засідання експертної групи з попереднього розгляду документів щодо протезування (ортезування) учасників антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, зустрічали нашіх бійців, які щойно повернулись після протезування в Італії.

DSC_4545Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко тепло привітав нашіх українських героїв-учасників АТО – Олександра Піддубного, Андрія Шараєнко і Олександра Охріменка, які 4 вересня прибули з Італії. Саме там, завдяки державній програмі з протезування за кордоном, відповідальним виконавцем якої є Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО, фахівцями компанії з виробництва протезів з електронним інтелектом «Corpora» їм було встановлено протези кисті нового покоління. Також бійці змогли пройти і нелегкий процес реабілітації.

DSC_4559Хлопці детально розповіли експертам і працівникам Служби, як проходив сам процес протезування і реабілітації, як вони звикають до “нових рук”, демонстрували пристрій керування ними та свої навички і досягнення. В цілому, наші мужні бійці задоволені результатами реабілітації, добрим відношенням закордонних фахівців до себе. Безумовно, хлопцям ще довго звикати до протезів, але багато в чому їм допоміг попередній курс лікування, проведений в Україні вітчизняними фахівцями.

В ході засідання обговорювались питання підготовки ще двох постраждалих учасників АТО для протезування за кордоном. Артуром Дерев’янком було наголошено на тому, що Уряд погодився з пропозицією Служби, підтриману Мінсоцполітики, підвищити рівень державної допомоги на складне протезування за кордоном фактично в два рази, що надасть змогу встановлювати найсучасніші багатофункціональні протези.

Наприкінці хочеться сказати про акцію із збору пластмасових кришечок від пляшок, з яких буцімто можна зробити сучасні протези. Мабуть, організатори акції чогось не розуміють. Але експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Було б краще, якщо б гроші від переробки цих кришечок спрямовувались на допомогу конкретним постраждалим бійцям, але не у вигляді пластмасових протезів.

Фотозвіт

DSC_4539DSC_4538DSC_4541DSC_4550DSC_4551DSC_4552DSC_4553DSC_4554DSC_4555DSC_4557DSC_4561DSC_4563DSC_4571