Засідання експертної групи щодо протезування учасників АТО

Дата: 08.09.2015 Переглядів: 324

Учасникам антитерористичної операції Охріменку Олександру Олександровичу, Піддубному Олександру Олександровичу, Шараєнку Андрію Миколайовичу здійснено протезування верхніх кінцівок виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, компанією “Corpora S.u.r.l.” (Італія).Термін протезування становив 15 календарних днів: з 21 серпня по 04 вересня 2015 року.

8 вересня, в приміщенні Служби, відбулося засідання експертної групи з попереднього розгляду документів щодо протезування (ортезування) учасників антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.

На засіданні розглянуто результати протезування виробами підвищеної функціональності учасників антитерористичної операції ортопедичним центром Corpora S.u.r.l. (Італія).

У вступному слові Дерев’янко А. В. привітав бійців із завершенням протезування в Італії та поверненням в Україну. Висловив слова вдячності Ромашко А. А., яка є організатором проекту “Життя без меж” за супровід бійців під час протезування в Італії.

Разом з тим, він повідомив, що Урядом ухвалено чергові зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 518 щодо збільшення в окремих випадках встановленого розміру грошової допомоги (1 096 200 грн) але не більше ніж у два рази (постанова КМУ від 12.08.2015 № 590).

Відповідно до умов тристоронніх Договорів, укладених між Службою, учасниками АТО Охріменком О.О., Піддубним О. О., Шараєнком А. М. та компанією “Corpora S.u.r.l.” (Італія). на електронну адресу Служби надсилались фотоматеріали щодо проходження етапів протезування в Італії, які розміщались на офіційному сайті Служби.

Бійці детально розповіли присутнім про етапи проходження процесу протезування та реабілітації, а також продемонстрували експертам освоєні навики користування протезами (хвати).

DSC_4558

DSC_4541Також експертною групою було здійснено попередній розгляд документів двох учасників антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівок та виявили бажання здійснити протезування за кордоном.

Зусиллями Служби при підтримці Мінсоцполітики вдалося переконати Уряд в необхідності підвищити планку державної допомоги на протезування за кордоном фактично в два рази, що надасть змогу встановлювати найсучасніші багатофункціональні протези, а також збільшити, в разі необхідності, термін реабілітації.

Останнім часом соціальними мережами, волонтерськими рухами та засобами масової інформації все більш широко розповсюджується інформація щодо збору пластмасових кришечок від пляшок для виготовлення протезів. Під час засідання експертної групи було приділено увагу зазначеним акціям.

Експертами наголошено, що кожен протезний виріб має надійний рівень міцності, що гарантує безпечне використання протезу у повсякденному житті. Належний рівень міцності протезного виробу забезпечується за допомогою використання металевих та карбонових матеріалів. Інші матеріали (в тому числі поліпропілен) не може забезпечити достатній рівень міцності такого виробу.

Напевне організатори цих акцій не розуміють, що такі флешмоби можуть зашкодити не лише фізичному здоров’ю учасника АТО (травми, зумовлені пошкодженням виробу), а й спровокувати нові психологічні травми.