30 років трагедії на ЧАЕС

Дата: 27.04.2016 Переглядів: 431

Кажуть, що час стирає біль. Але наслідки Чорнобиля відчуватимуться ще сотні літ, закарбувавши 26 квітня 1986 року, як день перестороги щодо відповідального використання мирного атому, День скорботи за жертвами Чорнобильської трагедії.

Чорнобильська катастрофа стала найбільшою в історії людства техногенною катастрофою. Тридцяті роковини Чорнобильської катастрофи стали ще одним приводом замислитися над глобальними проблемами.

Масштаби Чорнобильської катастрофи вражають і нині. Вибух дорівнював 500 атомним бомбам, скинутим на Хіросіму, за офіційними даними, внаслідок аварії на ЧАЕС постраждало п’ять мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами майже п’ять тисяч населених пунктів України, п’ять мільйонів гектарів земель на території України, Білорусі та Росії. Половини постраждалих уже немає в живих — сьогодні в Україні проживає понад 2,5 мільйона чорнобильців, із них 105 тисяч осіб стали інвалідами (газета “Голос України”, № 77).

Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи. Їхній подвиг ніколи не піддасться історичному переосмисленню – вони зробили це в ім’я людства, яке не може, просто не має права забути про це. І у перших рядах ліквідаторів стояли ветерани внутрішніх військ.

виступ ЧАЕС26 квітня 2016 року Національна гвардія України та Всеукраїнська громадська організація “Асоціація ветеранів внутрішніх військ МВС України” провели мітинг-реквієм, присвячений 30-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Для майже трьохсот ветеранів-ліквідаторів наслідків катастрофи ця подія була знаковою, адже рівно 30 років минуло з тих пір, як вони безстрашно стали на захист не тільки українців, а й всього світу. Вкотре вони згадати побратимів, з якими пліч-о-пліч боролися з наслідками вибуху і багатьох з яких вже немає в живих.

ГоловаХвилиною мовчання присутні вшанували героїв, що віддали свої життя, рятуючи світ від смертоносної радіації.

Словами подяки і великої шани до ветеранів героїчної епопеї звернулися Командування Національної гвардії України, Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко, представники громадськості.

юні пожарникипокладання ЧАЕСквітиРепортаж на сайті Національної гвардії України